Materac nawierzchniowy jest doskonałym sposobem na poprawę jakości powierzchni
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 3.12 o 9:31
Obserwuj
120

Materac nawierzchniowy jest doskonałym sposobem na poprawę jakości powierzchni

Materac nawierzchniowy może pełnić trzy podstawowe role. Zabezpiecza materac przed zabrudzeniem i zniszczeniem oraz wyrównuje, wygładza starą, niewygodną powierzchnię lub zmienia jej twardość, gdy przy zakupie źle ją dobraliśmy.

Materac nawierzchniowy chroni nasz nowy materac przed przypadkowym zalaniem, zabrudzeniem, łatwo go zdjąć i wymienić. Jeżeli w danej chwili nie stać nas na zakup nowego materaca a na obecnym nie da się już spać, materac nawierzchniowy jest doskonałym tymczasowym rozwiązaniem. Wyrówna wgłębienia i nierówności, poprawi jakość snu.

Gdy jesteśmy właścicielami nowego materaca, ale źle dobraliśmy twardość lub nasz materac jest w dobrym stanie, ale nasze preferencje uległy zmianie wykorzystanie materaca nawierzchniowego jako dodatkowej warstwy doskonale się sprawdzi. Nakładka na materac zmiękczy lub utwardzi naszą powierzchnię, w zależności od modelu, który wybierzemy. Nakładki podobnie jak materace mają cztery stopnie twardości:

  • miękką

  • średnio twardą

  • twardą

  • bardzo twardą

Topery w sklepie Sweetsen.pl są dwustronne i obie strony nadają się do użytku. Występują w różnych kombinacjach, na przykład obie strony miękkie lub jedna twarda a druga bardzo twarda. Materace nawierzchniowe mają różne wysokości. Najniższa jest nakładka twarda/bardzo twarda, ma tylko 4 cm grubości a najwyższa nakładka średnio twarda/twarda wysoka na 6 cm lub obustronnie średnio twarda o tej samej wysokości.

 dodaj opis obrazka

Nakładka jest łatwa w przechowywaniu, w zależności od twardości możemy ją zrolować gdy jest miękka lub średnio twarda lub złożyć na pół gdy jest twarda lub bardzo twarda. Warto mieć ją w domu. Przyda się gdy przyjmujemy gości, by zapewnić im bardziej komfortowy wypoczynek. Możemy ją zabrać na wyjazd, pod namiot czy do hotelu, jeżeli trudno nam wyspać się na innej niż zwykle powierzchni. Materac nawierzchniowy to tani sposób na poprawę komfortu snu i poprawę jakości powierzchni.

Materac nawierzchniowy wykonany jest w całości z pianki, a w zależności od twardości wierzchnie warstwy mogą być wykonane z:

  • pianki termoelastycznej Visco Memory – reaguje na temperaturę i nacisk, pod jej wpływem mięknie i dzięki plastyczności doskonale dopasowuje się do sylwetki. W pojedynczej warstwie nadaje nakładce średnią twardość a w podwójnej tworzy warstwę miękką.

  • lateksu – sprężystej i elastycznej pianki, która optymalnie podpiera kręgosłup, jest przewiewna dzięki licznym mikro kanalikom w budowie, zapobiega nadmiernemu poceniu. Tworzy warstwę średnio twardą.

  • kokosa – wykonane z niego warstwy utwardzają powierzchnie i usztywniają. Mają właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Są higroskopijne, dobrze pochłaniają wilgoć i natychmiast oddają ją do otoczenia. Występują w nakładkach twardych.

  • końskiego włosia – czyli 100% naturalnego surowca, oczyszczonego z wszystkich zwierzęcych biokomponentów, podobnie jak kokos doskonale pochłania i oddaje nadmiar wilgoci, brak warunków sprzyjających rozwojowi sprawia, że nie namnażają się w nim szkodliwe bakterie i grzyby.

Materace nawierzchniowe mają do wyboru różne pokrowce o różnych właściwościach, Możemy je dopasować do swoich potrzeb. Kupując pokrowiec z dodatkiem aloesu zadbamy o wrażliwą skórę. Pokrowiec z dodatkiem włókien bambusa ma właściwości termoregulacyjne, jest miły dla skóry i absorbuje nieprzyjemny zapach potu a z dodatkiem celulozy ma właściwości antyalergiczne. Na rynku spotkamy również pokrowce uszyte z tkaniny żakardowej o ciemnym, grafitowym kolorze. Niezwykle istotne by pokrowce posiadały suwak ułatwiający zdejmowanie i nakładanie. Dzięki temu bez problemu możemy go regularnie prać, zwiększając tym samym higienę użytkowania zarówno nakładki jak i materaca.

Materac nawierzchniowy to przydatny i praktyczny element w każdym domu. Warto go posiadać, może nam się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Jest produktem niedrogim, a w łatwy i szybki sposób podnoszącym komfort snu. Dobrej klasy, wartościowy i wydajny sen jest nieoceniony. Wpływa pozytywnie na zdrowie, samopoczucie i nastrój. Dzięki niemu mamy energię i chęci do działania. Warto zrobić wszystko by jego jakość była doskonała.

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię
DO GÓRY