agakaszynska

Architekt krajobrazu i projektant wnętrz, założycielka Akademii wnętrz i ogrodów (projektowanie wnętrz i ogrodów) oraz Akademii Wolnego Czasu (warsztaty artystyczne, eventy firmowe)
agakaszynska
Moje tablice obserwuje 8 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Warszawa
dekoracje ogrodowe Eko sówki do ogrodu :) Najpiękniejsze ogrody wertykalne - Muzeum sztuki pozaeuropejskiej Quai Branly Ogrody Zimowe nad Zatoką w Singapurze (Gardens by the Bay) zdobyły podczas Światowego Festiwalu Architektury 2012 nagrodę główną, czyli tytuł Światowego Budynku Roku 2012. Jednocześnie są laureatem nagrody w kategorii Obiekt Ekspozycyjny.
Obiekt określany jest jako największa szklarnia na świecie, która pozwoliła zamienić Singapur w "Miasto-Ogród". Autorem projektu są pracownie Wilkinson Eyre, Grant Associates, Atelier One i Atelier Ten.

Ogrody znajdują się nad zatoką Marina i są kluczowym projektem tamtejszego rządu, który ma na celu przekształcenie Singapuru w "Miasto-Ogród". Całość zajmuje 101 hektarów i obejmuje trzy odrębne ogrody - Bay South, East Bay i Bay Central. Każdy z nich ma swój odrębny charakter i inne środowisko. Są tak zaprojektowane, aby dostarczyć roślinności jak najwięcej światła dziennego i jednocześnie chronić ją przed zmianami klimatu.

Komentując werdykt członkowie jury stwierdzili, że ten ambitny projekt jest imponujący pod względem skali i formy, i wyznacza nowe standardy w zakresie projektowania ekologicznego i ochrony środowiska. Szczególnie pozytywne wrażenia wywołały konstrukcje przypominające drzewa porośnięte różnorodnymi roślinami z całego świata. Są to nie tylko pionowe ogrody, dostarczają także deszczówkę do całego parku oraz są źródłem energii słonecznej. Kiedy byliśmy w zeszłym tygodniu w szkółce i wybieraliśmy rośliny do pewnego ogrodu - w koszu na śmieci leżał On. Ze spuszczonym powietrzem. Konik. Chłopiec. Na imię ma Różyczka. Nie mogłam go zostawić. Jest z nami na forever. Piękny. Śpi na tarasie teraz:):):)
DO GÓRY